Možnosti v okolí

Situování pensionu

Pension se nachází v západních Čechách, v podhůří Krušných hor, pouhé 2 km od centra světově vyhlášených lázní Karlovy Vary, kde se každé léto v červenci koná známý mezinárodní filmový festival. Dům stojí na klidném místě, téměř na samotě, na kopci nad městem.

Karlovy Vary

Ve známém lázeňském trojúhelníku se nachází mnoho zajímavých míst a pamětihodností. Klenotem je 10 km vzdálený, velice zachovalý hrad Loket, zámky Bečov nad Teplou (23 km) a Klášterec nad Ohří (33 km).

vary

Loket

Karlovarsko je vyhlášené nejen svým lázeňstvím, ale také nepřeberným množstvím přírodních krás. Samo lázeňské město, sevřené v údolí říčky Teplé, je obklopeno lesy s kilometry upravených nenáročných procházkových tras s krásnými vyhlídkami.

Božídarská rašeliniště, oblast Kladské na Mariolázeňsku, přírodní rezervace SOOS na Chebsku, to vše doplňuje obraz rozmanitosti přírody této specifické oblasti naší republiky.

loket

Kam za sportem v okolí

Veškerá zařízení, umožňující sportovní vyžití, jsou ve vzdálenosti do 3km. Jedná se například o koupaliště, zimní stadion, přírodní parky, cyklostezky, golfová hřiště, atd..

Celá oblast známého západočeského lázeňského trojúhelníku, obklopeného z jedné strany Krušnými horami a ze strany druhé Slavkovským lesem, je ideální pro pěší turistiku i cykloturistiku. V kraji je mnoho kilometrů značených cyklostezek a vodáci si přijdou na své při sjíždění poetického horního toku řeky Ohře.

Svatošské skály

Karlovarsko je mimo jiné proslaveno kvalitními golfovými hřišti. Z nejbližších jmenujme romantické golfové hřiště Karlovy Vary – Cihelny (10 km) a známé hřiště v Olšových Vratech(10 km).

Z dalších možností, které skýtá okolí pensionu, zmiňme třeba jízdu na koních (500 m), krytou tenisovou halu v Karlových Varech (2 km) či velkou rekreační nádrž s nejdelší skluzavkou v republice, vhodný ke koupání, provozování vodních sportů a s možností pronájmu loděk. Toto rekreační zažízení je na okraji 15 km vzdáleného Sokolova.

svat